Zinkový krém na telo a tvár

Zázračný pomocník pre starostlivosť o problematickú pokožku! Zinkový krém na telo a tvár je ideálnou voľbou pre každý typ pokožky. Zinok ako stopový prvok a hlavná zložka výrobku pôsobí antioxidačne, protizápalovo, mierne sťahujúco a výrazne regeneračne. Osvedčí sa pri problémoch s akné, dermatitídami, oparmi, zapareninami, zápalovými ložiskami, nadmerným vysušovaním pokožky či jej poškodením, podráždením a nepríjemným svrbením, pálením, pnutím... Krémová formulácia zinkového krému tvorená predovšetkým ľahkými a vyživujúcimi organickými olejmi a maslami sa ľahko nanáša a na pokožke nezasychá, nespôsobuje zbytočné vysušovanie či nepríjemné pocity pnutia.
Zinkový krém na telo a tvár je vhodný pre všetky typy pokožky.
> vegánske zloženie s bohatou dávkou aktívnej látky v podobe zinku
> zmierňuje ekzém, akné, zápal, tlmí opuchy, svrbenie, začervenanie
> podporuje regeneráciu a urýchľuje obnovu buniek poškodene pokožky
> protizápalové účinky ocení najmä problematická či podráždená pokožka
> všestranne osožná "zinková mastička" je výborne známym prostriedkom na najrôznejšie kožné problémy

OBSAH
75ml
NÁŠ TIP
Zinkový krémik je idálny pre lokálne použitie. Naneste vrstvičku krému na postihnutú oblasť pokožky a nechajte pôsobiť tak dlho, ako je to možné.
Zinkový krémik poslúži ako výborný urýchľovač regenerácie podráždenej pokožky v prípade popálenia či zaparenín.
Môžete ho použiť aj ako výživný zábal, naneste hrubšiu vrstvu krému na problematickú oblasť pokožky a nechajte pôsobiť cez noc. Následne po prebudení pokožku umyte vlažnou vodou a jemným čistiacim produktom a ošetrite ako zvyčajne.

VÔŇA VÝROBKU
Výrobok bez obsahu vonných zložiek a esenciálnych olejov nemá vôňu.
FARBA VÝROBKU
Vďaka obsahu zinku vo forme oxidu zinočnatého bez nanočastíc je výrobok prirodzene bielej až slonovinovej farby.
KONZISTENCIA VÝROBKU
Zinkový krém má mierne hustejšiu konzistenciu mastnejšieho krému.
KONZERVAČNÝ SYSTÉM VÝROBKU A DOBA POUŽITIA
Účinný a v prírodnej kozmetike vyhľadávaný stabilizačný komplex dermorganics® 1388 je založený na zmesi rastlinných zložiek v kombinácii s rastlinným glycerolom v organickej kvalite. Jednotlivé zložky komplexu majú pôvod v cukrovej trstine, badiáne, sóji či kukurici. Po otvorení výrobok odporúčame spotrebovať do 9 mesiacov.
OBAL VÝROBKU A NÁVRH NA RECYKLÁCIU
Výrobok je balený v plne recyklovateľnej hliníkovej tube vyrábanej priamo na Slovensku, uzatvorenej PET vrchnáčikom. Obal výrobku vrátane uzáveru je vratný v rámci nášho recyklačného programu.
Ak sa rozhodnete obal výrobku vyhodiť, vhoďte ho do kontajnera určeného na zber kovov, alebo do žltého kontajnera určeného na zber plastov a kovov. Takto budú môcť byť obalové materiály recyklované a opätovne využité.
APLIKÁCIA
Výrobok aplikujte v rovnomernej vrstve na postihnuté miesta a nechajte pôsobiť. Produkt sa do pokožky úplne nevstrebe, pôsobí počas celej doby aplikácie, avšak po nej je potrebné ho zmyť vlažnou vodou a jemným čistiacim produktom a následne pokožku ošetriť ako obvykle.
UPOZORNENIA
Určené na každodenné použitie. Uchovávajte mimo dosahu detí. Skladujte na chladnom a suchom mieste, pri teplote do +30°C a nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu a mrazu. Nepoužívať na otvorené rany. Pri zasiahnutí očí vyplachujte vlažnou vodou po dobu minimálne 15 minút bez prerušenia smerom od vnútorného kútika k vonkajšiemu (v prípade nosenia kontaktných šošoviek ich odstrániť vopred). Ak dôjde k podráždeniu, vyhľadajte lekársku pomoc.
Pred prvým použitím sa odporúča previesť tzv. Patch test, t. j. aplikovať a otestovať kozmetický prípravok na jeho znášanlivosť na malej plôške pokožky, najlepšie na zápästí a počkať 24h. Touto metódou sa môže predísť nástupu alergických reakcií a precitlivenosti na daný výrobok. Ak po aplikácii sa prejaví alergická reakcia, povrch pokožky zmyte vlažnou vodou. Výrobok okamžite prestaňte používať. Ak alergická reakcia pretrvá po dlhšiu dobu vyhľadajte lekársku pomoc.
ZLOŽENIE
Aqua (voda), Helianthus Annuus Seed Oil (slnečnicový olej)*, Butyrospermum Parkii Butter (bambucké maslo)*, Glyceryl Stearate (emulgačná zložka rastlinného pôvodu)*, Theobroma Cacao Seed Butter (kakaové maslo)*, Simmondsia Chinensis Seed Oil (jojoba kalifornská)*, Cetearyl Alcohol (emulgačná zložka rastlinného pôvodu)*, Copernicia Cerifera Cera (karnaubský vosk)*, Coco-Glucoside (povrchovo aktívna zložka rastlinného pôvodu)*, Theobroma Cacao Extract (kakaové maslo), Zinc Oxide (oxid zinočnatý non-nano), dermorganics® 1388 (Sodium Levulinate, Sodium Anisate, Glycerin, Aqua), Xanthan Gum (stabilizátor rastlinného pôvodu)*, Tocopherol (vitamín E)
*certifikovaná organická zložka
***vyskytujúce sa prirodzene v esenciálnych olejoch a prírodných vôňach

10,00 €