Šalvia lekárska tinktúra 50ml

Šalvia je používaná pri nadúvaní, pomalom trávení a plynatosti. Bylina dobre účinkuje na tlmenie potenia. List šalvie je vhodný na kloktanie a vyplachovanie úst na afty, pri zápaloch ďasien a pri zápachu z úst.

Zloženie tinktúry z Šalvie lekárskej:
voda, jemný lieh (minimálne 35 obj.% alk./ethanolu), Salvia officinalis (Šalvia lekárska list) - 10 g / 100ml extraktu, vitamín C (kyselina L-askorbová).
Odporúčané dávkovanie:
2 - 3 x denne 15 - 30 kvapiek. Tinktúru je možné pridať do studeného nápoja. Pri predávkovaní môže vyvolať kŕče. Neužívať dlhodobo. Neprekračujte odporúčané dávkovanie.
Skladovanie:
Uchovávajte v suchu pri izbovej teplote. Neskladovať na priamom slnku a v mraze.
Všeobecné upozornenia:
Doplnok stravy. Nie je vhodné pre deti do troch rokov, tehotné a dojčiace matky. Ukladať mimo dosahu detí! Nenahrádza pestrú stravu.

DOPLNOK STRAVY - DEFINÍCIA PODĽA ZÁKONA

Výživové doplnky sú potraviny na doplnenie prirodzenej stravy. 

Sú koncentrovanými zdrojmi živín. Nie sú liekmi, neslúžia na liečbu a preto je v ich prípade zavádzajúce a klamlivé a zároveň preto zakázané uvádzať akékoľvek informácie o prevencii, liečbe a hojení. Výživové doplnky nesmú obsahovať zložky v množstvách ako sú v liekoch, nesmú obsahovať omamné, psychotropné látky a akékoľvek iné zložky, ktoré nie sú bezpečné, resp. v množstvách, ktoré nie sú dokázateľne bezpečné. Pokiaľ obsahujú tzv. nové zložky, tieto musia byť v súlade s nariadením (EC) 258/97.

Doplnok stravy je potravina, ktorej účelom je doplňovať bežnú stravu a ktorá je koncentrovaným zdrojom vitamínov a minerálnych látok alebo ďalších látok s výživovým alebo fyziologickým účinkom, obsiahnutých v potravine samostatne alebo v kombinácii, určená na priamu spotrebu v malých odmeraných množstvách.

Účinnosť produktu a zabezpečenie kvality nie sú pri schvaľovaní doplnkov stravy hodnotené. Avšak výrobca nesmie deklarovať nepravdivé tvrdenia o účinku produktu (zákaz klamania spotrebiteľa). Deklarované účinky musí kedykoľvek doložiť. Doplnky stravy musia spĺňať všetky platné normy kladené na potraviny. Ich dodržiavanie kontrolujú príslušné na to určené inštitúcie.

4,50 €