Organický Uhorkový Olej 30ml

Je bohatý na fytosteroly, zjemňuje citlivú pokožku a podporuje prirodzený hydrolipidový film pokožky.

  • podporuje prirodzený hydrolipidový film pokožky
  • zmäkčuje pokožku, zanecháva ju jemnú a hodvábnu
  • pomáha pri regulácii tvorby kožného mazu

Vysokokvalitný olej z uhorkových semien sa získava lisovaním semien uhoriek za studena. Ide o ľahký nerafinovaný olej, s jemnou sviežou arómou, ktorý sa rýchlo vstrebáva do pokožky, zlepšuje jej elasticitu a chráni pred dehydratáciou.

Je bohatý na fytosteroly, zjemňuje citlivú pokožku a podporuje prirodzený hydrolipidový film pokožky.

Je známy tiež pre svoje upokojujúce vlastnosti, pomáha pri regulácii tvorby kožného mazu a je ideálny pre starostlivosť o zmiešanú, suchú a zrelú pleť. Zmäkčuje pokožku, zanecháva ju jemnú a hodvábnu. Podporuje regeneráciu buniek, má antioxidačné vlastnosti, čím sa podieľa na ochrane pokožky pred voľnými radikálmi.

Vysoký obsah kyseliny olejovej a kyseliny linolovej efektívne eliminuje ekzémy, lupienku, akné a je ideálny na ošetrenie poškodenej pokožky (napr. po nadmernom vystavení slnečnému žiareniu či popáleniny).

Rastlinné oleje z našej ponuky sú lisované za studena, čo je veľmi šetrný spôsob spracovania, vďaka ktorému si uchovávajú maximum prírodných vitamínov, esenciálnych mastných kyselín, antioxidantov a ďalších BIOaktívnych látok.

Na rozdiel od ropných derivátov, ktoré majú nulový obsah prospešných látok a majú v podstate len jedinú funkciu - zabrániť strate hydratácie, sú rastlinné oleje pre našu pokožku prirodzenejšou voľbou. Okrem toho, že taktiež udržiavajú hydratáciu, zmäkčujú a zjemňujú, ich zložky dokáže pokožka naozaj využiť vo svoj prospech. Môžeme tak s ich pomocou riešiť a zmierňovať rôzne kozmetické problémy.

NCI: Cucumis Sativus Seed Oil

100% prírodný olej.

Krajina pôvodu: Poľsko

11,70 €