Kozlík lekársky Valeriána - tinktúra 50 ml

Kozlík lekársky Valeriána tinktúra 50 ml utlmuje stres, nervozita a poruchy spánku môžu byť vyvolávajúcimi činiteľmi vážnych ochorení. Kozlík lekársky prispieva k pokojnému a spokojnému spánku. Pomáha udržať dobré kognitívne funkcie a duševnú pohodu. Prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy. Odporúča sa piť v prípade nepokoja, úzkosti a nervozity. Podporuje správnu funkciu tráviaceho traktu a srdca. Na rozdiel od liekov na spanie sa na neho nevytvára návyk. 

Zloženie:
voda, jemný lieh (minimálne 35 obj.% alk./ethanolu), valeriána lekárska (Valeriana officinalis) štandardizovaný extrakt (3 g / 100 ml extraktu), vitamín C (kyselina L-askorbová).

Odporúčané dávkovanie: 2 x denne 15 - 30 kvapiek. Tinktúru je možné pridať do studeného nápoja. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Podávajte v jednej fáze 4 týždne, potom prerušte na 2 týždne.

Skladovanie: Uchovávajte v suchu pri izbovej teplote. Neskladovať na priamom slnku a v mraze.

Všeobecné údaje: Doplnok stravy. Nie je vhodné pre deti do troch rokov, tehotné a dojčiace matky. Ukladať mimo dosahu detí! Nenahrádza pestrú stravu.

Valeriánu lekársku (Valeriana officinalis), niektorí ľudia nazývajú "prírodný diazepam", pretože sa táto liečivá rastlina dlhé roky používa na liečbu úzkosti a nespavosti. Valeriana officinalis pochádza zo slovesa "valere", čo v preklade znamená "byť silný" alebo "byť zdravý". Koreň valeriány lekárskej obsahuje množstvo látok, ktoré zlepšujú kvalitu spánku a zmierňujú prejavy stresu a úzkosti. Ďalej obsahuje antioxidanty hesperidín a linarín, ktoré majú sedatívne (upokojujúce) účinky a zlepšujú kvalitu spánku Medzi tieto látky patrí kyselina valérová, kyselina isovalérová a veľa ďalších látok s antioxidačnými účinkami. Kyselina valérová potláča odbúravanie GABA v mozgu a pomáha tak navodiť pocit pokoja a pohody. Zatiaľ čo účinky koreňa valeriány lekárskej na zmiernenie prejavov úzkosti a zlepšenie kvality spánku sú pomerne podrobne skúmané, účinky tejto liečivej rastliny na ďalšie ochorenia zatiaľ neboli veľmi študované. Niektoré štúdie však naznačujú, že koreň valeriány lekárskej môže pomôcť aj v liečbe a prevencii nasledujúcich ochorení a stavov

Balenie: 50 ml

Výrobca: Topvet

4,50 €