Guarana tinktúra 50ml

Guarana je bylinka s vysokým obsahom prírodného kofeínu (na rozdiel od kofeínu získaného z kávy, nespôsobuje nepriaznivé prejavy, ako búšenie srdca). Prispieva k zníženiu miery únavy, vyčerpania a k normálnemu energetickému metabolizmu. Stimuluje lepší duševný a fyzický výkon. Podporuje motiváciu. O ďalších účinkoch nie je možné vzhľadom k legislatíve EÚ podať informácie. Viac o účinkoch byliny nájdete v herbároch a liekopisoch.

Obsah tinktúry z Guarany:

Guarana standardizovaný extrakt: 1 dávka (1 - 2 ml)

Denná dávka   (3 x denne)

Zloženie tinktúry z Guarany:
voda, jemný lieh (minimálne 35 obj. % Alk./ethanolu), guarana (stand. extrakt - 5 g / 100 ml extraktu).
Odporúčané dávkovanie:
Dospelí a deti od 12 rokov 3 x denne 1 ? 2 ml (15 - 30 kvapiek), deti od 3 do 12 rokov 1 - 2 ml (15 - 30 kvapiek) 2x denne. Tinktúru je možné pridať do studeného nápoja. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nepodávajte vo večerných hodinách, Guarana by mohla vyvolať poruchy spánku.
Skladovanie:
Uchovávajte v suchu pri izbovej teplote. Neskladovať na priamom slnku a v mraze.
Všeobecné upozornenia:

Doplnok stravy. Nie je vhodné pre deti do troch rokov, tehotné a dojčiace matky. Ukladať mimo dosahu detí! Nenahrádza pestrú stravu.

Výživové doplnky sú potraviny na doplnenie prirodzenej stravy.

Sú koncentrovanými zdrojmi živín. Nie sú liekmi, neslúžia na liečbu a preto je v ich prípade zavádzajúce a klamlivé a zároveň preto zakázané uvádzať akékoľvek informácie o prevencii, liečbe a hojení. Výživové doplnky nesmú obsahovať zložky v množstvách ako sú v liekoch, nesmú obsahovať omamné, psychotropné látky a akékoľvek iné zložky, ktoré nie sú bezpečné, resp. v množstvách, ktoré nie sú dokázateľne bezpečné. Pokiaľ obsahujú tzv. nové zložky, tieto musia byť v súlade s nariadením (EC) 258/97.

Doplnok stravy je potravina, ktorej účelom je doplňovať bežnú stravu a ktorá je koncentrovaným zdrojom vitamínov a minerálnych látok alebo ďalších látok s výživovým alebo fyziologickým účinkom, obsiahnutých v potravine samostatne alebo v kombinácii, určená na priamu spotrebu v malých odmeraných množstvách.

Účinnosť produktu a zabezpečenie kvality nie sú pri schvaľovaní doplnkov stravy hodnotené. Avšak výrobca nesmie deklarovať nepravdivé tvrdenia o účinku produktu (zákaz klamania spotrebiteľa). Deklarované účinky musí kedykoľvek doložiť. Doplnky stravy musia spĺňať všetky platné normy kladené na potraviny. Ich dodržiavanie kontrolujú príslušné na to určené inštitúcie. 

4,00 €