Esenciálny olej BIO Mäta

Vôňa mäty priepornej patrí medzi stálice pre kancelárie, učebne a študovne. Energia tohto oleja podnecuje tvorivosť.

Rovnako ako olej z rozmarínu sa hodí skôr na inhaláciu ráno a počas doby, kedy chcete byť aktívni. Tento olej je tiež unikátny čistič a neutralizátor pachov. Na starostlivosť o pokožku tváre sa mäta prieporná takmer nevyužíva, pokiaľ áno, je potrebné veľmi opatrné dávkovanie.

Domáca kozmetika a čistiace prostriedky:

  • Osviežuje vzduch a neutralizuje pachy (domáce vône na toaletu, osviežovače bielizne)
  • Má antibakteriálny účinok (spreje na kuchynskú linku, domáce prostriedky na umývanie podláh)

Tip od TIERRA VERDE: Tento svieži esenciálny olej príjemne prevonia oblečenie. Pridajte niekoľko kvapiek pred praním do vrecka s mydlovými orechmi alebo do Pracieho gélu z mydlových orechov bez vône. Vaše odevy nadobudnú nevtieravú sviežosť.

Dávkovanie pre dospelých:

  • Do aromalampy alebo difuzéru nakvapkajte 3 kvapky na prevoňanie približne 100 m2 plochy.
  • Do telovej kozmetiky a masážnych olejov pridajte najviac 3 kvapky do 10 ml rastlinného oleja alebo krému.

Nepoužívajte pre deti do 5 rokov. Preventívne sa vyhnite použitiu na kožu u tehotných žien, dojčiacich žien a citlivých osôb.

Ako sa používa

Napriek tomu, že mäta prieporná vyniká medzi ostatnými svojimi účinkami proti nachladnutiu, má aj niekoľko kontraindikácií. Je potrebné pamätať na to, že je úplne kontraindikovaná pre dojčatá a deti do 5 rokov (najmä aplikácia na kožu a inhalácie).

Vyhnite sa použitiu nezriedeného oleja na pokožku. Dodržujte správne dávkovanie v najvyššej koncentrácii 1-2 % (2-4 kvapky oleja na 10 ml oleja alebo krému). Najvyššia odporúčaná koncentrácia (pri bolesti svalov) je 5 % (nanajvýš 10 kvapiek oleja na 10 ml oleja alebo krému).

Olej neaplikujte v blízkosti očí. Olej nepoužívajte do kúpeľa. Olej môže byť neurotoxický (napr. pri epilepsii) a môže spôsobovať podráždenie slizníc. Upozornenia sa týkajú aj rizika srdečnej fibrilácie.

Esenciálny olej BIO Mäta používajte skôr krátkodobo a iba v odporúčaných koncentráciách. Podľa niektorých zdrojov nie je vhodný v tehotenstve a pri dojčení. Olej nepoužívajte s homeopatickými prípravkami. Spotrebujte najneskôr do 3 rokov.

Zloženie

: Mentha Piperita Oil, Limonene*. *- prírodného pôvodu

Balenie: 10 ml


7,70 €