Esenciálny olej Biely gáfor

100% čistý, prírodný olej z  Bieleho Gáfora má typicky silnú, prenikavú vôňu. Získava sa parnou destiláciou zo stromu gáfrovníka lekárskeho, ktorý vyrastá až do výšky 35 metrov. Je to stále zelený, bohato rozvetvený strom. Má malé a zoskupené biele kvety, ovocie sú červené bobule. V Číne a Japonsku môže Cinnamomum camphora často rásť až tisíc rokov. Na výrobu oleja musí mať strom najmenej 50 rokov. Gáfor bol v Perzii známy ako prostriedok proti moru. Používal sa aj pri balzamovaní. Číňania používali kmeňové drevo stromu na stavbu lodí a chrámov a to kvôli trvanlivým a aromatickým vlastnostiam dreva.

ÚČINKY                                                                                                      antibakteriálny, antiseptický, zmierňuje zápalové procesypomáha pri bronchitíde, prechladnutí, zápale pľúc, upokojuje, povznáša, pôsobí proti nespavosti, zvyšuje koncentráciu,pomáha pri akné, repelentné účinky, stimuluje trávenie, pôsobí proti nafukovaniu, uľavuje pri kŕčoch, pôsobí na peristaltiku čriev. Energetika stimuluje, harmonizuje a posilňuje

Možno ho kombinovať s esenciálnymi olejmi bergamot, kardamón, klinček, levanduľa a myrha.
BEZPEČNOSŤ
Vždy otestujte malé množstvo esenciálneho oleja na kúsku pokožky kvôli citlivosti alebo alergickej reakcii. Nedoporučuje sa používať v tehotenstve pre svoje silné stimulačné účinky. Nepoužívajte vnútorne.

Spôsob použitia

Inhalácia

priamou inhaláciou, difuzérom, olejovým výparníkom (aromalampa), zvlhčovačom, vdychovaním pary

Telo

masáž, kompresia, kúpeľ, masť, starostlivosť o pleť

Zloženie: Cinnamomum Camphora Wood Oil.

Krajina pôvodu: Čína.

Objem: 10ml

4,20 €