Ukko Čajová zmes na podporu dojčenia 200g

Čaj na podporu dojčenia pre zdravie bábätka a silnú a vyrovnanú mamičku.

[Neobsahuje rascu, fenikel ani arómy!]

Pitím UKKO Čaju na podporu dojčenia môžete prirodzeným spôsobom zabezpečiť dostatočné množstvo kvalitného materského mlieka a zdravý vývin vášho bábätka, pričom aj vy sama zostanete silná a vyrovnaná. Náš čaj na podporu dojčenia je účinnou zmesou starostlivo vyberaných byliniek, ktoré spoločne prostredníctvom správne pripraveného a pravidelne konzumovaného čaju pomáhajú naštartovať tvorbu materského mlieka a neskôr zabezpečiť jeho optimálne množstvo a kvalitu. Jeho účinné látky, ktoré sa dostanú do materského mlieka, upokojujú bábätko a zmierňujú koliku. Posilňuje imunitný systém bábätka i matky, podporuje regeneráciu svalov maternice a krvotvorbu, okrem toho priaznivo pôsobí aj na všeobecný stav organizmu.

Napomáha tvorbe materského mlieka, zlepšuje jeho kvalitu

Podporuje trávenie batoliat, môže pomôcť pri bolestiach bruška

Upokojuje dieťa a zmierňuje kŕče

Podporuje imunitný systém vďaka cenným účinným látkam

Posilňuje mamu vitamínmi a minerálmi

Jemný a prírodný, neobsahuje žiadne prídavné látky

Zloženie: Cvikla,jablčná vláknina, kôprová vňať, anízové semienka, roibos

Do tejto jedinečnej čajovej zmesi sme vybrali také prírodné bylinky, ktoré vďaka synergii vznikajúcej medzi ich účinnými látkami vyvíjajú komplexný účinok, najvzájom sa podporujú, dopĺňajú a prospešne posilňujú, podporujúc tým tvorbu materského mlieka v optimálnom množstve a kvalite a cez materské mlieko upokojujú bábätko a posilňujú organizmus mamičky i bábätka.

Čaj na podporu dojčenia je 100% prírodný produkt, neobsahuje alergény alebo nečistoty, respektíve pridané arómy, alebo iné prídavné látky, preto jeho užívanie nespôsobuje nepríjemné žalúdočné ťažkosti.

Odporúčaná pravidelná denná dávka Čaju na podporu dojčenia je 1,5 litra denne. Čaj sa odporúča piť odo dňa pôrodu až do posledného dňa dojčenia. Pravidelnou konzumáciou Čaju na podporu dojčenia sa zabezpečí potrebné množstvo materského mlieka optimálnej kvality, prostredníctvom účinných látok v materskom mlieku sa zmiernia bolesti bruška bábätka a prispieva k zachovaniu zdravia a odolnosti organizmu mamičky.

Čaj na podporu dojčenia nie je čaj pre bábätká, môže ho piť výlučne mamička, bábätku sa nesmie podávať. Účinné látky čaju sa v organizme matky vylúčia do materského mlieka a spolu s materským mliekom sa dostávajú do organizmu bábätka.

Príprava čaju

Odporúčaná dávka Čaju na podporu dojčenia je 1,5 litra denne.

V rýchlovarnej kanvici alebo na sporáku (len nie v mikrovlnke) vodu privedieme do varu a následne trošku necháme chladnúť. Ideálna teplota vody na prípravu Čaju na podporu dojčenia je približne 80 °C. Netreba sa zľaknúť, asi nikto nechodí s teplomerom vo vrecku celý deň a ani ho nepotrebujeme. Ak po zovretí vodu odstavíme, vypneme zdroj tepla a potom začneme pripravovať čaj, voda vychladne presne na teplotu 80℃, kým ideme čajovú zmes zalievať :)

Na hrnček (500 ml) čaju postačí vrchovatá lyžička čajovej zmesi (2 -2,5 g). Zvyšovaním množstva čajovej zmesi nedosiahneme viditeľne lepší efekt, keďže účinnosť čajovej zmesi oproti jednozložkovým bylinkovým čajom je viacnásobne vyššia (vďaka synergii medzi účinnými látkami jednotlivých byliniek), preto nie je potrebné odporúčané množstvo zvyšovať.

Čajovú zmes nasypeme do čajového sitka (môže to byť papierový filter alebo iné sitko na čaj, ale kovové pomôcky neodporúčame), potom pomaly zalejeme vodou správnej teploty. Čaj je chutný aj takto na prírodno, ale ak si ho chcete osladiť, podľa možnosti používajte med. Keď je hotový, zakryte ho pokrievkou, aby teplota ani prírodné arómy príliš rýchlo nevyprchali, počkajte 10 - 15 minút a následne ho môžete piť.

Pravidelné pitie správne pripraveného UKKO Čaju na podporu dojčenia prispieva k tvorbe materského mlieka v optimálnom množstve a kvalite, cez materské mlieko upokojuje bábätko a zmierňuje bolesti bruška, uvoľňuje kŕče, dopĺňa potrebné minerálne látky, stopové prvky, antioxidanty a iné mikroživiny do tela matky, ktoré prispievajú k zachovaniu jej zdravia a sily, respektíve k zlepšeniu všeobecného stavu organizmu.

12,80 €
0,13 € / 1 g